Una din cele mai grele si toxice trairi ale noastre aici pe Pamant este cea de vinovatie. Ea este cea mai joasa ca vibratie si transmite un mod de a functiona pentru multa lume.
Ce are special acea persoana la care totul pare a merge struna si dorintele fierbinti se implinesc?
Cand elementele din jur, din viata exterioara, care ne dadeau stabilitate se clatina… noi ne clatinam la randul nostru, nu-i asa?
Traim vremuri in care multi oameni sunt controlanti sau accepta sa fie controlati de altii ca si cum este firesc, ca si cum asta este, dezvoltand emotii negative de furie, neputinta, dezamagire, dispret, devalorizare, robie, limitare.
Vibratiile ridicate sunt asociate in general iubirea, iertarea, pacea, compasiunea iar vibratiile joase sunt asociate cu trairi precum ura, frica, lacomia, depresia.
Avem dorinte si Universul vrea sa ni le implineasca pentru ca suntem creatiile sale mult iubite. Totusi, nu primim. De ce nu primim?
Cand sufletul isi porneste calatoria de trezire spirituala, mintea nu intelege nimic si poate fi un proces mai anevoios.
Ti s-a tras presul de sub picioare? Ai inceput sa iti pui intrebari existentiale si ai gasit si raspunsuri? Te simti conectat cu divinitatea, cu ingerii?
Vrem, nu vrem, Lumea Noua a inceput din 21 decembrie 2020. La nivel de suflet vrem pentru ca de aceea traim acum pe Pamant. Poate mintea nu intelege si nu accepta multe din ce se intampla insa energiile Lumii Noi sunt instalate si in plina derulare.
Orice a fost, sa multumim. Orice va fi, va fi ca sa crestem. Traim vremuri mai mult decat istorice ci chiar de o unicitate absolut spectaculoasa.
O problema des intalnita pe vreme de iarna este inghetarea si aburirea geamurilor de la masina. Daca atunci cand nu esti pe fuga, acest lucru n-ar fi un stres major, ce te faci atunci cand esti deja in intarziere, copilul nu mai are stare pe bancheta din spate, iar tu iti imaginezi cat de greu se va circula si cat timp vei mai pierde si in trafic, si cu dezghetarea si dezaburirea geamurilor?
Legea atractiei este una din cele mai mari mistere ale vietii. Putini oameni sunt cu adevarat constienti ca ea functioneaza permanent in viata lor si ce mare impact culeg zi de zi in functie de ce au creat prin gandurile si emotiile lor.
Ce este cu caderile noastre si cum sa procedam ca sa ne ajutam deci sa urcam pe scala emotiilor spre un etaj superior si cat mai aproape de alinierea cu divinul prin starea de bine
Cautam toata viata iubirea. Cantam iubirea, tanjim dupa iubire, facem orice pentru ea.
Nimeni nu e singur pe Pamant. Pentru unii este o veste buna, pentru unii este un stres.
Atunci cand stam blocati in propria existenta, lucrurile nu curg, nu ajungem unde ne dorim, incepem sa avem si probleme in corp si credem ca suntem indreptatiti sa fim nefericiti
Nu doar noi suntem fiinte vibrationale si nu doar de noi trebuie sa avem grija ca sa fim cat mai sus pe scala emotiilor, ci si copiii nostri. Dar nu ne putem ocupa de ei daca noi nu suntem bine, daca noi
De ce am fi atenti ce vibratie avem si de ce sa dorim sa o crestem? Albert Einstein ne invata faptul ca suntem energie, ca totul este energie si ca energiile similare se atrag si se intalnesc.
Viata este, de cele mai multe ori, ce ni se intampla cand ne facem alte planuri. Daca nu avem resurse sa gestionam orice vine spre noi, cadem si ne ridicam greu ca emotii, ca vibratii, ca energie.
Ce cuvinte sa rostim cat mai des ca sa avem o vibratie ridicata, sa ne crestem nivelul la care emitem in Univers ca sa fim sanatosi, echilibrati, sa atragem noi intamplari pozitive si sa fim pe un nivel diferit de cele negative?