Noile energii scalda planeta, ne introduc in noile dimensiuni si ni se transmit informatii noi pentru a naviga in calatoria noii vieti. Iata raspunsuri de la lucratori de lumina si mesager din taramurile superioare, in traducerea Mihaelei Dan.
Citeste AICI mesajele zilelor anterioare, de actualitate oricand!
Iata mesajul zilei pentru claritatea ta
Pentru mulți oameni este extrem de dificil să stea în liniște doar cu ei înșiși. Se simt inconfortabil în propria companie. Pentru ei, acest gen de „liniște” este o corvoadă. Și este necesar să stai mai mult timp în liniște cu tine însuți ca să-ți dai seama ce beneficii îți poate aduce acest lucru, cum te poți cunoaște mai bine doar stând cu tine însuți și fiind atent la ce simți, iar apoi, fiind dispus să îți permiți să simți pe deplin emoțiile respective.
Însă acești oameni nu ar fi fost niciodată dispuși ca de bună voie să își aloce timp pentru a sta doar cu ei înșiși, în liniște.
De aceea lumea a fost pusă pe pauză.
Și probabil că ați observat că în perioada în care am fost în izolare, cei mai mulți oameni aveau ca principală preocupare „Când se termină chestia asta? Când ne vom putea întorce la viața noastră normală? Câte zile mai sunt până putem ieși din casă?” – se învârteau ca un leu în cușcă, erau disperați să poată să iasă iar și să folosească iar vechile distrageri, pentru a-și amorți emoțiile care îi fac să se simtă inconfortabil.
Unii oameni au nevoie de agitație, de zgomot, de multe persoane în jur, ca să se simtă bine; ei nu suportă să stea singuri, în liniște.
Criza din perioada 2020-2022 a fost o invitație pentru noi toți la a face pace cu liniștea, la a ne obișnui să petrecem timp cu noi înșine, la a elibera nevoia de a ne folosi de tot felul de persoane/ activități/ lucruri exterioare pentru a ne simți bine și a învăța să ne simțim bine cu noi înșine în orice moment, indiferent ce se întâmplă în exterior. (Matt Kahn)
Omenirea traverseaza vremuri fara precedent. Suntem in plin proces de schimbare prin care ne desprindem de o lume asa cum o stiam dintotdeauna si sub ochii nostri se cladeste o lume noua in care functionarea noastra va fi din spatiul si energia inimii si mai putin a mentalului. Daca traiesti in aceste vremuri pe Terra, inseamna ca sufletul tau a ales sa participe la acest unic fenomen prin care vibratia planetei creste si automat totul se transforma – actiuni, comportamente, tipare, ganduri, emotii. Toate trebuie sa fie de o vibratie mai inalta, compatibila cu cea a codurilor de lumina ce scalda Pamantul de cel putin 2 ani incoace. De ce multi am trait si traim crize existentiale profunde pe plan personal, profesional, de relatii, de identitate? De ce multi ne simtim rataciti, fara directie, in timp ce altii parcurg drumul cu usurinta? Acest articol zilnic isi propune sa aduca raspunsuri si ceva mai multa claritate – atat cat avem acces la acest moment.
